Unikalne stany ghuli

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Unikalne stany ghuli

Pisanie by Admin on Czw Paź 19, 2017 9:09 pm


Kakuja (赫者 Shining One) to rzadki rodzaj ghula, który powstaje na wskutek kanibalizmu. Zdarzają się przypadki, gdy transformacja jest niekompletna, wówczas taki ghul jest nazywany pół-kakują. Ghoule poprzez kanibalizm absorbują komórki RC zjadając kagune innego ghula, co powoduje zwiększenie ich zagęszczenia w ciele kanibala. Kiedy zagęszczenie tych komórek osiągnie odpowiednio wysoki poziom może nastąpić mutacja, podczas której owe komórki doprowadzą do uformowania nowego kagune.

Kakuje mogą ulepszać swoje formy poprzez kontynuowanie diety opartej na kanibalizmie. Na transformację wpływają czynniki psychologiczne, np. tortury, bądź złe, silne wspomnienia. Oprócz bitewnego kagune kakuje mogą posiadać specjalną odmianę pokrywającą ciało ghula i funkcjonującą jako zbroja. Kakuja wzmacnia siłę kagune ghoula bądź różnicuje jego umiejętności co sprawia, że walka przeciwko nim jest nadzwyczaj trudna.

Mimo wszystkich fizycznych ulepszeń, używanie tego specjalnego kagune jest niemal niemożliwe, ponieważ większość jego użytkowników ma skłonności do tracenia kontroli nad sobą podczas posługiwania się nim w walce. Na chwilę obecną nie wiadomo, dlaczego niektóre ghoule są w stanie zachować trzeźwość umysłu, a niektóre nie. Możliwe jest to, iż tylko użytkownicy niepełnej formy kakuji mają problem z samokontrolą, ponieważ ghule, które osiągnęły pełną formę tego kagune, nie wykazują tracenia kontroli nad sobą.

Pół-kakuja 
Opis: Pół-kakuja to tylko połowa prawdziwej mocy, jaką można osiągnąć poprzez kanibalizm. Tworzy się nowe kagune utrzymujące się do połowy ciała. Użytkownicy pół-kakuji nie potrafią zapanować nad sobą i włączenie tego trybu równa się ze straceniem kontroli nad sobą.
Wymagania: 1000 Rc, dopuszczenie się do kanibalizmu, silny czynnik psychologiczny.
Efekt: Statystyki *2, stracenie nad sobą panowania (MG nakierowuje nas co mamy zrobić).
Koszt: Pierwsza aktywacja 500 DMG (obrażenia spowodowane przez mutację), stracenie kontroli nad sobą na czas trwania przemiany. Ghul dopuszczony do kanibalizmu nie może zostać chimerą.


Kakuja 
Opis: Wygląd w tej formie zaczyna się diametralnie zmieniać. Całe ciało kakuji zaczyna pokrywać się pancerzem, dzięki czemu ghul z pełną kakują zyskuje na wytrzymałości. Niestety jednak pancerz jest ciężki i krępuje ruchy, przez co ghul traci na szybkości.
Wymagania: 2000 Rc, kontynuowanie diety polegającej na kanibalizmie.
Efekt: Szybkość *2, pozostałe statystyki *3, +30% do wytrzymałości.
Koszt: Dłuższe przebywanie w tej formie sprawia, że pancerz zaczyna wrastać się w skórę i zadawać obrażenia. Po 10 postach następuje 200 DMG za każdy następny post.
Statystyki przemian mogą ulec zmianie.


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Sro Lis 01, 2017 1:04 pm, w całości zmieniany 8 razy
avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 28
Join date : 16/10/2017

Zobacz profil autora http://tokyoghoul.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Unikalne stany ghuli

Pisanie by Admin on Pią Paź 20, 2017 7:24 pm


Chimera (キメラ dual kagune) to unikatowy wariant kagune posiadany przez nielicznych ghulów. W bardzo rzadkich przypadkach ghul, którego rodzice posiadają różne typy Rc, odziedzicza oba typy od rodziców. Rezultat pojawia się po aktywacji kakuhou (zamiana oczu w czerwone źrenice) i może jednocześnie używać dwóch różnych rodzajów kagune. Istnieją również przypadki, gdzie podobno ktoś odziedziczył więcej rodzai kagune.
Trudno jest stworzyć quinque z ghuli z Chimerą.

Chimera 
Opis: Ghul zyskuje drugie kagune wraz z jego atutami, dzięki czemu w walce staje się jeszcze bardziej niebezpieczny. Chimera może atakować dwoma kagune naraz, przez co ciężko jest zrobić unik przed jej atakami. Czasami jest to nawet po prostu niemożliwe. Walka z Chimerą nie należy do łatwiejszych.
Wymagania: 800 Rc, czysta krew (pół-ghul nie może zostać Chimerą, gdyż jest on tylko w połowie ghulem), brak kanibalizmu.
Efekt: Statystyki *2, zdobycie drugiego kagune wraz z jego atrybutami i wadami.
Koszt: Posunięcie się do kanibalizmu spowoduje zaburzenia koordynacji dwóch kagune, przez co moc chimery wtedy stopniowo zniknie.


Zmutowana Chimera 
Opis: Po odkryciu sekretu chimery ma ona możliwość do stania się jeszcze silniejszą poprzez nabycie trzeciego kagune lub połączenie dwóch kagune w nową broń. Taki ghul staje się niesamowicie efektowny w walce, jednak niestety poprzez ciężar wszystkich kagune traci on na szybkości.
Wymagania: 2300 Rc, znanie sekretu chimery i dostosowanie się do niego, doświadczenie w walce.
Efekt: Szybkość *2, pozostałe statystyki *3, zdobycie trzeciego kagune lub połączenie dwóch kagune w nową broń (tym razem bez dziedziczenia atutów).
Koszt: Zmutowana chimera wykorzystuje dużo energii do posługiwania się swoimi kagune, przez co później odczuwa tego skutki przez złe samopoczucie.
Statystyki przemian mogą ulec zmianie.
avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 28
Join date : 16/10/2017

Zobacz profil autora http://tokyoghoul.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach